Programul de vizite in Spitalul Judetean De Urgenta Dr. Pompei Samarian Calarasi:

Luni - Vineri 15:00 - 20:00

Sambata - Duminica 10:00 - 20:00

Sarbatori legale 10:00 - 20:00

Reguli de efectuarea a vizitei:

Programul de vizite se desfasoara fara a perturba programul de efectuare a tratamentelor si a altor manevre medicale.

Numarul de vizitatori pentru un pacient internat intr-un salon cu mai mult de 3 paturi nu poate fi mai mare de 3 persoane si pot fi vizitati maxim 2 pacienti in acelasi timp.

Accesul vizitatorilor este interzis prin dispozitia conducerii spitalului in perioada cu potential epidemic ridicat.

Pe tot parcursul vizitei atitudinea trebuie sa fie civilizata si nu se vor creea stari de tensiune.

Fumatul este strict interzis in incinta spitalului.

Accesul in unitate pentru reprezentantii mass - media:

Accesul in unitate se face numai cu acordul managerului spitalului care va nominaliza in mod explicit locurile in care se poate filma sau persoanele carora li se pot lua interviuri, cu respectarea drepturilor pacientilor la intimitate.

Pentru aceasta, anterior, reprezentantii mass-media vor face demersuri scrise sau verbale in vederea obtinerii acordului de principiu.