A A A

Informatii generale

 

1) Consultatie primara

 
Consultatie primara - doctor in medicina 50 lei
Consultatie primara - medic primar 40 lei
Consultatie primara - medic specialist 35 lei

2) Consultatie de control:25 lei

3) RMN

Nr.crt Denumire Tarif decontat de CAS Calarasi Tarif servicii cu plata
1 RMN cranio-cerebral nativ      450 lei 500 lei
2 RMN sinusuri 450 lei 500 lei
3 RMN gat nativ 450 lei 600 lei
4 RMN regiuni coloana vertebrala (cervicala, toracica, lombosacrata ) nativ 450 lei 600 lei
5 RMN abdominal nativ 450 lei 600 lei
6 RMN pelvis nativ 450 lei 600 lei
7 RMN extremitati nativ/segment (genunchi, cot, glezna) 450 lei 500 lei
8 RMN regiune cervicala nativ si cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
9 RMN cranio cerebral nativ si cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
10 RMN regiuni coloana vertebrala (cervicala, toracica, lombosacrata ) nativ si cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
11 RMN abdominal nativ si cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
12 RMN pelvin nativ si cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
13 RMN extremitati nativ/segment ( genunchi, cot, glezna) cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
14 RMN hipofiza cu substanta de contrast 700 lei 900 lei
15 Uro RMN cu substanta de contrast 850 lei 1100 lei
16 Angiografia RMN trunchiuri supraaortice 400 lei 800 lei
17 Angiografia RMN artere renale sau aorta 400 lei 800 lei
18 Angiografia RMN/segment (craniu, abdomen, pelvis, membre) 600 lei 800 lei
19 Angiografia carotidiana cu substanta de contrast 400 lei 800 lei
20 Colangio RMN 300 lei 600 lei

 

 

Program de lucru in ambulatoriul de spec. (interval orar)

 

Cabinete

 

Nume Medic

 

Luni

 

 Marti

 

Miercuri

 Joi   Vineri
 Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

 

AHMED sheh MHMOD MUHAMAD ZEP

       -

       -

9:00

12:00

9:00

12:00

       -

      -

       -

      -

 ORL

CHIT MAZEN

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

 Pediatrie

SAVULESCU NICOLETA

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

Chirurgie Plastica

SHAMIEH HUSSEIN

11:30

15:00

    -

       -

8:00

11:30

       -

       -

9:30

11:00

ALSHEHARI ABDULRAHMAN

      -

      -

8:00

11:30

       -

      -

11:30

15:00

8:00

9:30

TOMEK-ENESCU ROXANA MARIA

      -

       -

11:30

15:00

-

-

8:00

11:30

11:00

12:30

Medicina muncii

TIGANILA CRISTIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Obstretrica ginecologie Program prin rotatie

ABOAYESH SAID

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

TAUT ALAIN FLORIN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

DUMITRESCU ANDREI-CASIMIR

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

DAMIAN CRISTINA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

SABA APOSTOL MARIA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Oftalmologie

AGHAJANI MANSOUR

-

-

  -

       -

       -

      -

8:00

18:00

-

-

Chirurgie generala                           Program prin rotatie.

LICA ADRIAN-IONUT

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

IGNAT MIRELA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

STOICA LUCIAN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

SIMION ADRIAN CATALIN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

STOICA IRINA EMANUELA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Psihiatrie adulti

NEGREA IOANA ALINA

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

-

-

12:00

14:00

 Ortopedie

TOMEK ALEXANDRU-IOAN

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

IVANOV SERGIU

-

-

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

-

-

Medicina interna

VASILIU GEORGIANA

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

IOSEF EMIL OCTAVIAN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Boli infectioase

BURTAN IONUT-CLAUDIU

 

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

Psihiatrie copii

CIUTACU GEORGIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Dermato

LISAIA TATIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Psihologie

SIMION MARIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Chirurgie pediatrica

ZAMFIR LAVINIA

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

STANCIU DANIEL

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

BFT (Recuperare, medicina fizica si beneologie)

MOLDOVEANU DAN ALEXANDRU

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

Geriatrie

FLORESCU IRINA

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

Lab.Radiologie si imagistica medicala

MATCAS HORIA

14:00

17:00

14:00

17:00

14:00

17:00

14:00

17:00

14:00

17:00

ANDRIES CORNELIA

8:00

14:00

8:00

14:00

8:00

14:00

8:00

14:00

8:00

14:00

BERBINSCHI DANIELA

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

Oncologie

FERARU AURELIA

8:00

12:00

8:00

12:00

8:00

12:00

8:00

12:00

8:00

12:00

VELESCU SILVIA

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

 

 

 

Program de lucru in sectie spital (interval orar)

Nr. Crt.

Sectia/comp

Nume, prenume medici

Specialitatea

Grad profesional

Program de lucru in sectie spital (interval orar)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 ATI

 

 

 

 

 

 

 

FARKAS LUCICA

ATI

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00

NEDELCHEV RADOSLAV KIRILOV

ATI

Medic specialist

in zilele de garda

GEREA ELIZA

ATI

Medic specialist

joi -vineri 8.00-15.00+garzi

ASAN RUCNI

ATI

Medic primar

garzi

FLOREA  ALINA CRISTINA

ATI

Medic specialist

luni-vineri 8.00-14.00 +garzi

KOVACS EMERICH

ATI

Medic specialist

luni-vineri 8.00 -15.00  + garzi

ALDABSHEH MOHAMMAD

ATI

Medic specialist

garzi

CHAVDAR DIMITROV KUMANOV

ATI

Medic specialist

in zilele de garda

2

BFT

MOLDOVEANU DAN ALEXANDRU

Recuperare, medicina fizica si beneologie

Medic specialist

luni-vineri 17.30-21.30;sambata 8-13

3

Reumatologie

JITIANU CARLA

Reumatologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00 -15.00

4

 

CPIAAM

 

APOSTOL ALEXANDRU FLORIN

Epidemiologie

Medic specialist

luni 8.00-15.00 ,vineri 16.00-19.30 si sambata 8.00-15.00

OPREA GABRIELA

C.P .C.I.N

Medic primar

luni-miercuri 8.00-13.00si joi 8.00-10.30

5

 

 

 

Chirurgie Plastica

 

 

 

SHAMIEH HUSSEIN

Chirurgie Plastica si reparatorie

Medic specialist

luni8.00-11.30;marti si joi8.00-15.00;miercuri 11.30-15.00;vineri 8.-9.30; 11.30-15.00+garzi

TOMEK ENESCU  ROXANA MARIA

Chirurgie Plastica si reparatorie

Medic specialist

luni si miercuri 8.00-15.00; marti 8-11,30;joi 11,30-15;  vineri 8.00-11.00 si 12,30 -15;+garzi

ALSEHARI ABDULRAHMAN

Chirurgie Plastica si reparatorie

Medic specialist

luni si miercuri 8.00-15.00 ;marti 11.30-15.00; joi 8.00-11.30; vineri 9.30-15.00 +garzi

6

Psihiatrie

NEGREA IOANA ALINA

Psihiatrie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

 

 

 LAPUSNEANU LAURENTIU

Psihiatrie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

8

DV

IACOB DANIELA

DV-Alergologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00

9

 

Geriatrie

 

FLORESCU IRINA

Geriatrie gerontologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-10.00 si 12.00-14.00 +garzi

VERINCEANU CAMELIA

Geriatrie gerontologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

10

 

 

 

Medicina interna

 

 

 

PACIU ANGELA

Gastroenterologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 (7ore) +garzi

STEFAN SEPTIMIA

Medicina interna

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

VASILIU GEORGIANA

Medicina interna

Medic specialist

luni-vineri 8.00-14.00 +garzi

NASTURICA ADELA MARIA

Medicina interna

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

11

Comp.    nefrologie

PORUMB ANDREI MIHAIL

Nefrologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-12.00+garzi

12

Comp. diabet zaharat

ENACHE GEORGIANA

Diabet si boli de nutritie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

13

Lab.Radiologie si imagistica medicala CT+RM

 VINTILA G. MIHAELA

Radiologie imagistica medicala

Medic primar

luni-vineri 7.00-9.00 (2ore C.T.);9.00-11.00(2 oreRMN);11.00-15.00(4.00 ore activ. ad-tiva)+garzi

14

Lab.Radiologie si imagistica medicala

BECHERESCU IOLANDA

Radiolog

Medic specialist

luni-vineri 8.00-14.00 +garzi

15

 

Neonatologie

 

MIHAI CONSTANTIN

Neonatologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

16

Neonatologie prematuri

STEFAN CARMEN

Neonatologie

Medic  specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

17

 

 

 

 

 

 

Chirurgie generala

 

 

 

 

 

 

GASPAR PAUL

Chirurgie generala

Medic primar

Contract suspendat pana la data de 22.06.2018.

STOICA LUCIAN

Chirurgie generala

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

IGNAT MIRELA

Chirurgie generala

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

CHIRILA PARASCHIVA

Chirurgie generala

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

STOICA IRINA

 Chirurgie generala

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

LICA ADRIAN IONUT

Chirurgie generala

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

SIMION ADRIAN

Chirurgie generala

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

18

ORL

CHIT MAZEN

Oto-Rino-Larincologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-9.00

19

Urologie

MIHALACHE ALEXANDRU

Urologie

Medic specialist

vineri 16.00-22.00; sambata 07.00-14.00

 

ISPAS ELENA CAMELIA

Oftalmologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00

21

 

 

Chirurgie si ortopedie infantila

 

 

CHIRU MARIANA

Chirurgie ortopedie pediatrica

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

ZAMFIR LAVINIA

Chirurgie ortopedie pediatrica

Medic primar

luni,miercuri si vineri 12.00-15.00;marti si joi 8.00-12.00

STANCIU DANIEL

Chirurgie  pediatrica

Medic specialist

luni,miercuri si vineri 8.00-12.00;marti si joi 12.00-15.00

22

 

 

 

 

 

OG

 

 

 

 

 

ABOAYESH SAID

Obstetrica ginecologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

GANDEA STELUTA

Obstetrica ginecologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

SAMBA APOSTOL  MARIA

Obstetrica ginecologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

DAMIAN  CRISTINA

Obstetrica ginecologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

DUMITRESCU ANDREI CASIMIR

Obstetrica ginecologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

TAUT ALAIN FLORIN

Obstetrica ginecologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00

23

 

 

 

Ortopedie traumatologie

 

 

 

ANDONII VITALII

Ortopedie traumatologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

GIURCA CRISTIAN

Ortopedie traumatologie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00

IVANOV SERGIU

Ortopedie traumatologie

Medic specialist

luni ,miercuri ,vineri8.00-15.00+garzi

TOMEK ALEXANDRU

Ortopedie traumatologie

Medic specialist

marti  si joi 8.00-15.00 +garzi

24

 

Oncologie

 

FERARU AURELIA

Oncologie

Medic specialist

luni -vineri 12.00-15.00

VELESCU SILVIA

Oncologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-12.00;14.00-15.00

25

 

 

 

Pediatrie

 

 

 

MIRON MINODORA

Pediatrie

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

MILOTOI MIRUNA

MF

Medic primar

 garzi neonatologie

 GHITA LIVIU

 MF

Medic primar

garzi neonatologie si pediatrie

SAVULESCU NICOLETA

Pediatrie

Medic specialist

luni-vineri 8-12

26

Pediatrie recuperare pediatrica

ARGHIRESCU DOINA

Pediatrie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

27

 

 

 

 

UPU

 

 

 

 

GHEORGHITA VIORICA

Medicina de urgenta

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

 STEREA CARMEN

Medicina de urgenta

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

INCESCU IONELA

MF

Medic primar

luni-vineri 8.00-15.00+garzi

ACHIM IONUT

Stomatologie

Medic

luni-vineri 8.00-15.00

COTIC VIORICA

Pediatrie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00+garzi UPU si pediatrie

29

 

Cabinet planinig

 

ABOAYESH SAID

Obstetrica ginecologie

Medic primar

 luni-vineri 7.00-8.00;14.00-16.00 ,cu exceptia zilelor de garda

SABA  APOSTOL  MARIA

Obstetrica ginecologie

Medic primar

luni-vineri 14.00-17.00 cu exceptia zilelor de garda

30

 

Neurologie

 

STOICULESCU TEODOR

Neurologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-11.30

IORDACHE MARIA

Neurologie

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

31

 

Cardiologie

 

AHMED SHEH MHMOD ZEP

Cardiologie

Medic specialist

luni,joi si vineri  8.00-13.00; marti si miercuri 8.00-9.00 si 12.00-13.00

32

 

 

Anatomie patologica

 

 

FLORESCU (OLARIU) MIHAELA

Anatomie patologica

Medic specialist

concediu medical prenatal

MARTINOVICI LAURA TATIANA

Anatomie patologica

Medic specialist

luni-vineri 8.00-14.00

STANGA ALIN C-TIN

Anatomie patologica

Medic specialist

luni-vineri 8.00-14.00

33

Boli infectioase

BURTAN IONUT CLAUDIU

Boli infectiaose

Medic specialist

luni-vineri 9.30-13.00 +garzi

34

Laborator analize

PANAITESCU PETRISOR

Medicina de laborator

Medic specialist

luni-vineri 8.00-15.00 +garzi

.

.

Programe Nationale derulate cu D.S.P si C.J.A.S aprobate 2018

 

Nr.crt

Program national

Buget

Total

TRIM. I

TRIM. II

TRIM. III

TRIM. IV

CHELTUIELI

1

1.4 Malnutritie

9.000

9.000

0

0

0

0

2

AP-ATI

89.000

25.000

40.000

20.000

4.000

0

3

HIV/SIDA

365.000

239.000

25.000

1.000

100.000

0

4

DIABET

20.000

5.000

5.000

5.000

5.000

8.110

5

ONCOLOGIE

750.000

200.000

200.000

250.000

100.000

163.841

6

ORTOPEDIE

36.650

11.280

13.330

5.000

7.040

4.567

7

IV.1 - CCU

5.000

1.000

2.000

2.000

0

0

8

NOSOCOMIALE

0

0

0

0

0

0