A A A

Pentru programari va rugam  sa apelati urmatorul numar de telefon 0242 314472, interval orar 08:00 - 09:00 si 14:00 - 15:00.

Ambulatoriu

 Consultaţia medicală de specialitate pentru pacientii asigurati se acordă pe baza:

  • biletului de trimitere de la medicul de familie sau de la medic de specialitate
  • cardul de sanatate
  • prezentarea direct la medicul de specialitate din ambulatoriu pentru afecţiunile stabilite în anexa nr. 13

Persoanele care beneficiază de pachetul minimal de servicii medicale, suportă integral costurile pentru investigaţiile paraclinice recomandate .

DOCUMENTE NECESARE PENTRU INTERNARE:

  1. a) internare continuă:

                -  bilet de trimitere

                -  cardul de sănătate

                -  buletinul sau cartea de identintate /certificat de naștere pentru copii sub 14 ani

                - dovada de asigurat (adeverinţă pentru confirmarea achitării contribuţiei asigurărilor de sănătate sau cupon de pensie)

  1. b) internare de zi:

                - bilet de trimitere

                - card de sănătate

- buletinul sau cartea de identintate /certificat de naștere pentru copii sub 14 ani

- dovada de asigurat (adeverinţă pentru confirmarea achitării contribuţiei asigurărilor de sănătate sau cupon de pensie)

1) Consultatie primara

 
Consultatie primara - doctor in medicina 50 lei
Consultatie primara - medic primar 40 lei
Consultatie primara - medic specialist 35 lei

2) Consultatie de control:25 lei

Program de lucru in ambulatoriul de spec. (interval orar)

 

Cabinete

 

Nume Medic

 

Luni

 

 Marti

 

Miercuri

 Joi   Vineri
 Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

Incepe

Termina

Cardiologie

AHMED sheh MHMOD MUHAMAD ZEP

       -

       -

9:00

12:00

9:00

12:00

       -

      -

       -

      -

 ORL

CHIT MAZEN

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

9:00

15:00

 Pediatrie

SAVULESCU NICOLETA

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

CHIRURGIE PLASTICA    

ALSHEHARI ABDULRAHMAN

      -

      -

8:00

11:30

       -

      -

11:30

15:00

8:00

9:30

BERBECAR ZECA ELENA CRISTINA  08:00  15:00  -  -  -  -  -  -  08:00  15:00
HRITCU  MARIUS IONUT  -  -  08:00  15:00  08:00  15:00  -  -  -  -

TOMEK-ENESCU ROXANA MARIA

      -

       -

11:30

15:00

-

-

8:00

11:30

11:00

12:30

Medicina muncii

TIGANILA CRISTIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Obstretrica ginecologie Program prin rotatie

ABOAYESH SAID

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

TAUT ALAIN FLORIN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

DUMITRESCU ANDREI-CASIMIR

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

DAMIAN CRISTINA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

RICU ANCA EUGENIA 08:00 15:00 08:00 15:00 08:00 15:00 08:00 15:00 08:00 15:00

SABA APOSTOL MARIA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Oftalmologie

 

AGHAJANI MANSOUR

-

-

  -

       -

       -

      -

8:00

18:00

-

-

ISPAS ELENA CAMELIA 09:00 11:00 09:00 11:00 09:00 11:00 09:00 11:00 09:00 11:00

Chirurgie generala                           Program prin rotatie.

LICA ADRIAN-IONUT

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

IGNAT MIRELA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

STOICA LUCIAN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

SIMION ADRIAN CATALIN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

STOICA IRINA EMANUELA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Psihiatrie adulti

NEGREA IOANA ALINA

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

-

-

12:00

14:00

 Ortopedie

TOMEK ALEXANDRU-IOAN

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

IVANOV SERGIU

-

-

8:00

15:00

-

-

8:00

15:00

-

-

Medicina interna

VASILIU GEORGIANA

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

14:00

15:00

IOSEF EMIL OCTAVIAN

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Boli infectioase

BURTAN IONUT-CLAUDIU

 

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

8:00

9:30

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

13:00

15:00

Psihiatrie copii

CIUTACU GEORGIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Dermato

LISAIA TATIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Psihologie

SIMION MARIANA

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

8:00

15:00

Chirurgie pediatrica

ZAMFIR LAVINIA

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

STANCIU DANIEL

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

8:00

12:00

12:00

15:00

BFT (Recuperare, medicina fizica si beneologie)

MOLDOVEANU DAN ALEXANDRU

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

15:30

17:30

Geriatrie

FLORESCU IRINA

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

10:00

12:00

Lab.Radiologie si imagistica medicala

BERBINSCHI DANIELA

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

8:00

11:00

Oncologie

VELESCU SILVIA

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

12:00

14:00

 

Analize medicale cu plata - Laborator de analize

Nr crt

Nume investigatie paraclinica /  tip de investigatii

Tip proba

Timp de eliberare a rezultatelor

Pret

1

Hemoleucograma completa

Sange

24  ore

18

2

Examen citologic al frotiului sangvin

Sange

24  ore

20

3

Numaratoare reticulocite

Sange

24  ore

11

4

VSH

Sange

24  ore

5

5

Grup sanguin ABO

Sange

24  ore

13

6

Grup sanguin RH

Sange

24  ore

13

7

Determinare anticorpi anti Rh

Sange

24  ore

30

8

INR

Plasma

24  ore

13

9

AP/TQ

Plasma

24  ore

13

10

APTT

Plasma

24  ore

15

11

Fibrinogen

Plasma

24  ore

19

12

Proteine totale

Ser

24  ore

9

13

Electroforeza proteinelor

Ser

7 zile

28

14

Feritina

Ser

7 zile

40

15

Uree

Ser

24  ore

9

16

Acid uric

Ser

24  ore

9

17

Creatinina

Ser

24  ore

9

18

Bilirubina totala

Ser

24  ore

9

19

Bilirubina directa

Ser

24  ore

9

20

Glicemie

Ser

24  ore

9

21

Colesterol

Ser

24  ore

9

22

HDL Colesterol

Ser

24  ore

13

23

LDL Colesterol

Ser

24  ore

12

24

Trigliceride

Ser

24  ore

10

25

TGO

Ser

24  ore

9

26

TGP

Ser

24  ore

9

27

Creatinkinaza

Ser

24  ore

11

28

GGT

Ser

24  ore

10

29

Fosfataza alcalina

Ser

24  ore

11

30

Sodiu

Ser

24  ore

11

31

Potasiu

Ser

24  ore

12

32

Clor

Ser

24  ore

12

33

Calciu seric total

Ser

24  ore

9

34

Calciu Ionic

Ser

24  ore

11

35

Magneziu

Ser

24  ore

9

36                  

Sideremie 

Ser 

24  ore

37    Fosfor seric Ser 24  ore      13        

38

Examen complet urina

Urina

24  ore

13

39

Dozare proteine urinare

Urina

24  ore

12

40

Microlabuminurie

Urina

24  ore

22

41

Dozare glucoza urinara

Urina

24  ore

9

42

Creatinina urinara

Urina

24  ore

10

43

TSH

Ser

7 zile

30

44

FT4

Ser

7 zile

30

45

PTH

Ser

7 zile

40

46

FSH

Ser

7 zile

35

47

LH

Ser

7 zile

35

48

Cortizol

Ser

7 zile

35

49

Testosteron

Ser

7 zile

35

50

Estradiol

Ser

7 zile

35

51

Progesteron

Ser

7 zile

35

52

Prolactina

Ser

7 zile

35

53

Anti HAV Ig M

Ser

24  ore

40

54

Ag. HBs

Ser

24  ore

35

55

Anti HCV

Ser

24  ore

45

56

Testare HIV

Ser

24  ore

25

57

VDRL/RPR

Ser

24  ore

15

58

TPHA

Ser

24  ore

15

59

ASLO

Ser

24  ore

12

60

PCR  latex

Ser

24  ore

11

61

FR

Ser

24  ore

10

62

Complement C3

Ser

7 zile

23

63

Complement C4

Ser

7 zile

23

64

Ig E

Ser

7 zile

30

65

Ig G

Ser

7 zile

21

66

Ig A

Ser

7 zile

21

67

Ig M

Ser

7 zile

21

68

Ag H. pylori

Materii fecale

24  ore

50

69

ATPO

Ser

7 zile

45

70

PSA

Ser

7 zile

35

71

Free PSA

Ser

7 zile

39

72

Hemoragii oculte

Materii fecale

24  ore

25

73 

Examen coproparazitologic(1 proba )

Materii fecale

24 

10 

74

Exudat faringian- examen bacteriologic

Ex faringian

3 zile

30

75

Exudat faringian- examen fungic

Ex faringian

3 zile

30

76

Urocultura – examen bacteriologic

Urina

3 zile

30

77

Urocultura – examen fungic

Urina

3 zile

30

78

Coprocultura- examen bacteriologic

Materii fecale

3 zile

30

79

Coprocultura- examen micologic

Materii fecale

3 zile

40

80

Secretie vaginala – examen bacteriologic

Secretii vaginale

3 zile

30

81

Secretie vaginala – examen fungic

Secretii vaginale

3 zile

40

82

Secretie uretrala – examen bacteriologic

Secretii uretrale

3 zile

30

83

Secretie uretrala – examen fungic

Secretii uretrale

3 zile

40

84

Secretie otica – examen bacteriologic

Secretie otica

3 zile

30

85

Secretie otica – examen fungic

Secretie otica

3 zile

40

86

Secretii nazale – examen bacteriologic

Secretii nazale

3 zile

30

87

Secretii nazale – examen fungic

Secretii nazale

3 zile

40

88

Secretii conjunctivale - examen bacteriologic

Secretii conjunctivale

3 zile

30

89

Secretii conjunctivale – examen fungic

Secretii conjunctivale

3 zile

40

90

Cultura puroi- examen bacteriologic

Cultura puroi

3 zile

30

91

Cultura puroi- examen fungic

Cultura puroi

3 zile

40

92

Rota/Adenovirus- test rapid

Materii fecale

24  ore

55

93

Clostridium difficile – test rapid

Materii fecale

24  ore

85

94

E. coli enterohemoragic- EHEC- test rapid

Materii fecale

24  ore

50

95

Coprocitograma

Materii fecale

24  ore

30

96

LDH

Ser

24  ore

11

97

Amilaza

Ser       

24  ore

11

98

CRP cantitativ

Ser       

24  ore

20

99

PSA CALITATIV

Ser

24 ore

25

100

Amilazurie

Ser

24 ore

11

101

Examen bacteriologic LCR

LCR

3 zile

30

102

Hemocultura-examen bacteriologic

Hemocultor

7 zile

30

103

Antigen carcioembrionar(CEA)

Ser

14 zile

42

104

CA19-9

Ser

14 zile

45

105

CA 15-3

Ser

14 zile

45

106

Alfa feto protein(AFP)

Ser

14 zile

45

107

CA 125

Ser

14 zile

45

108

Albumina serica

Ser

7 zile

14

109

Antigen Streptococ beta hemolitic grup A

Secretii faringiene

24 ore

20

110

Antigen Campylobacter

Materii fecale

24 ore

35

111

Antigen Giardia

Materii fecale

24 ore

20

112

Norovirus

Materii fecale

24 ore

55

113

Virus Sincitial Respirator+ Adenovirus

Secretii nazale

24 ore

50

 

Analize cu plata - laborator de anatomie patologica

N crt.

                                        DENUMIRE

TARIF

1.

Piesa proaspata/fixate prelucrata la parafina cu diagnostic histopatologic( 1-2 blocuri)

130 lei

2.

Piesa proaspata/fixate prelucrata la parafina cu diagnostic hlstopatoiogic( 3-5 blocuri)

240 lei

3.

Piesa proaspata/fixate prelucrata la parafina cu diagnostic hîstopatologic( 6-9 blocuri)

320 lei

4.

Piesa proaspata/fixate prelucrata la parafina cu diagnostic histopatologic( > blocuri)

380 lei

5.

Diagnostic histopatologic din bloc inclus la parafina/ consult extern( 1-2 blocuri)

90 lei

6.

Diagnostic histopatologic din bloc inclus la parafina/ consult extern( 3-5 blocuri)

160 lei

7.

Diagnostic histopatologic din bloc inclus la parafina/ consult extern( 6-9 blocuri)

220 lei

8.

Diagnostic histopatologic din bloc inclus la parafina/ consult extern( > 10 blocuri)

320 lei

9.

Consult lame histopatologic

65 lei

10.

Coloraţie van Gieson

35 lei

11

Examen citopatologic cervico-vaginal mediu lichid

70 lei

12.

Examen citopatologic Babes Papanicolau- Frotiu conventional

50 lei

13.

Consult lame citopatologie

45 lei

 

Investigatii cu plata - Radiologie, Imagistica medicala.

Nr.Crt

Radiologie- Imagistica medicala

A. Investigaţii convenţionale 1. Investigaţii cu radiaţii ionizante

Tarif pentru investigaţii la cerere

1

Ex.radiologic cranian standard *1)

50

2

Ex.radiologic cranian in proiecţie sinusuri anterioare ale fetei *1)

50

3

Ex. radiologie parti schelet in 2 planuri *1)

60

4

Radiografie de membre *1):

a)  Brat

b)  Cot

c)  Antebraţ

d)  Pumn

e)  Mana

f)  Sold

g)  Coapsa

h)  Genunchi

i)        Gamba ]) Glezna

k) Picior

l)  Calcaneu

60

5

Examen radiologie articulaţii sacro-iliace *1)

50

6

Ex, radiologie centura scapulara *1)

50

7

Ex.radiologic parti coloana vertebrala/segment *1)

50

8

Ex.radiologic torace ansamblu *1)

60

9

Ex.radiologic torace osos (sau parti) in mai multe planuri/Ex.radiologic torace si organe toracice *1)

60

10

Ex.radiologic vizualizare generala a abdomenului nativ *1)

60

11

Ex.radiologic tract digestiv superior (inclusiv unghiul duodenojejunal) cu sustanta de contrast *1)

100

12

Radiografie retroalveolara

30

13

Radiografie panoramica                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

70

14

Mamografie in 2 planuri/pentru un san *1)

- Obligatoriu in baza unui bilet de trimitere investigaţia se efectuează pentru ambii sâni, cu excepţia situaţiilor in care asigurata are mastectomie unilaterala

200

 

2, Investigaţii neiradiante

 

17

Ecografie generala (abdomen+pelvis) *1)

100

27

Ecografie abdomen *1)

50

28

Ecografie pelvis *1)

50

 

B. Investigaţii de înalta performanta

Tarif pentru investigaţii la cerere 

42

CT craniu nativ

300

44

CT regiune gat nativ

300

45

CT regiune toracica nativ

350

46

CT abdomen nativ

550

47

CT pelvis nativ

550

48

CT coloana vertebrala nativ/segment

400

49

CT membre nativ/membru

300

51

CT sinusuri

300

52

CT craniu nativ si cu substanţa de contrast

500

55

CT regiune gat nativ si cu substanţa de contrast

600

56

CT regiune toracica nativ si cu substanţa de contrast

600

57

CT abdomen nativ şi cu substanţa de contrast administrata intravenos

600

58

CT pelvis nativ si cu substanţa de contrast administrata intravenos

600

62

Uro CT

600

63

Angiografie CT membre

600

64

Angiografîe CT craniu

600

65

Angiografie CT regiune cervicala

600

66

Angiografie CT torace

600

67

Angiografie CT abdomen

600

68

Angiografie CT pelvis

600

70

RMN cranio-cerebral nativ

500

71

RMN sinusuri

500

73

RMN gat nativ

600

74

RMN regiuni coloana vertebrala (cervicala,toracica,lombosacrata) nativ

600

75

RMN abdominal nativ

       600 

76

RMN pelvis nativ

      600

77

RMN extremităţi nativ/segment (genunchi,cot,glezna,etc)

500

81

RMN regiune cervicala nativ si cu substanţa de contrast

900

82

RMN cranio-cerebral nativ si cu substanţa de contrast

900

83

RMN regiuni coloana vertebrala (cervicala,toracica,lombosacrata) nativ si cu substanţa de contrast

900

84

RMN abdominal nativ si cu substanţa de contrast

900

85

RMN pelvin nativ si cu substanţa de contrast

900

86

RMN extremităţi nativ/segment (genunchi,cot,glezna,etc) cu substanţa de contrast

900

89

RMN hipofiza cu substanţa de contrast

900

90

Uro RMN cu substanţa de contrast

1100

91

Angiografia RMN trunchiuri supraaortice

800

92

Angiografia RMN artere renale sau aorta

800

93

Angiografie RMN/segment (craniu,abdomen,pelvis,membre etc.) ,

800

94

Angiografia carotidiana cu substanţa de contrast

800

96

Colangio RMN

600