În dimineața zilei de luni, 18.02.2019, a avut loc o acțiune de protest a personalului mediu sanitar și auxiliar medical, pe fondul diminuării salariale începând cu ianuarie 2019, în contextul aplicării Legii nr.153 și a OUG nr.114/2018.
Conducerea spitalului a luat act de nemulțumirile personalului medical transmise de către reprezentanții sindicatelor. În situația în care vor apărea modificări legislative ulterioare care să permită, vom putea corecta aceste pierderi salariale.

Programul de activitate al Spitalului Judetean de Urgente Calarasi :

Luni-Vineri 7:00-15:00

Orele de vizita sunt intre 14:00 si 18:00 zilnic. Nu sunt admisi mai mult de 2 vizitatori simultan.

Compartiment Urgente - Non-stop.

Program ambulator:

Programul de activitate al ambulatorilului de specialitate clinica din cadrul Spitalului Judetean de Urgente Calarasi

Chirurgie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Dermato-Venerologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Ginecologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Interne, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Neurologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
O.R.L., Luni-Vineri 7-14, Dr.
Obstetrica-Ginecologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Oncologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Oncologie-Diabet, Luni-Vineri 7-14, Dr. -;
Pediatrie, Luni-Vineri 7-14, Dr.
Pneumologie, Luni-Vineri 7-14, Dr.